יום שישי, 28 בדצמבר 2012

שווארמה אלוואכד (פוסט המשך לביקור בנצרת)

יצאנו ממסעדת אל-טאבון והנחנו לרגלינו להוביל אותנו ברחוב פאולוס השישי,
רחובה הראשי של נצרת.

רחוב זה נקרא על שמו של האפיפיור פאולוס השישי, אשר ביקר בעיר בשנת 1964, והיה למנהיג העולם הנוצרי-קתולי הראשון שביקר בישראל  (המגזין LIFE של אותה תקופה כינה "ביקור שהסעיר את העולם"). פאולוס השישי היה דמות מורכבת ושנויה במחלוקת. מצד אחד פתח את הוותיקן אל העולם, והיה האפיפיור הראשון שביקר בכל חמשת היבשות. מצד שני עומדות כנגדו טענות על התנהלותו בזמן מלחמת העולם השניה, כיד ימינו של פיוס השנים-עשר, האפיפיור המכהן באותה תקופה, וכן על עמדתו בנושא אמצעי-מניעה. מה שמראה לנו כי למאורעות היסטוריים כמו גם לאוכל טוב, יש לעיתים פרשנויות רבות וטעמים וסגנונות מגוונים. אנשים שונים יכולים להביט בצורה שונה על אותו מאכל או מאורע 


במורד הרחוב צדו עינינו את גלגל השווארמה המזמין של שווארמה אלוואכד. אמנם היא לא בעלת יחוס משפחתי ומוניטין מפוארים כמו מסעדת אל-טאבון, אך לכל הדעות השווארמה שלה מכבדת אותה...מאוד. מדובר בשווארמת הודו משובחת עם תיבול נהדר וארומה נעימה של אגוז מוסקט אשר כמותה לא טעמנו.

 
אז מי טובה יותר, תשאלו? תשובה חד משמעית לכך לא נוכל לספק, ואולי טוב שכך. מצד אחד, הטיבול הייחודי והנפלא של אלוואכד שבה את ליבנו. מצד שני, אנחנו התחברנו יותר לצלייה ולמרקם השווארמה של אל-טאבון. מצד שלישי, בסמוך לשווארמה אלוואכד, נמצא מוסד קולינרי נצרתי אחר, ממתקי אחמד מחרום, דבר ששימח אותנו מאוד, בתור חובבי קינוחים בסוף הארוחה. בכלל, כאן המקום להזכיר, כי נצרת היא בירה של ממתקים מזרחיים ושווארמות נהדרות. אל-טאבון ואלוואכד הן רק טעימה ראשונה מהן בבלוג זה, כולנו תקווה למצוא שוב תירוצים לרוב לעלות אליה ולבחון את שלל שווארמיות העיר. דבר אחד כן נרשה לעצמנו לומר בפסקנות, איננו יודעים אם המסעדות הללו כבר עמדו על תילן בעת ביקור האפיפיור בנצרת לפני כיובל שנים. אך אם היו קיימות, היה וודאי מבקש הוד קדושתו מנה שווארמה, כדי להשיב את נפשו מתלאות המסע.
 הנתונים היבשים:  

פלאפל ושווארמה אלוואכד
טלפון: 04-6001556


הצג מפה גדולה יותר


גודל המנות: גודל הפיתות צנום משהו, אך סביר בסה"כ

הסלטים: תלאות היום ניכרו עליהם (כנראה בגלל שעת הערב המאוחרת)
היחס ללקוחות בזמני עומס ובזמנים אחרים: נינוח אך אדיב מאוד
האם עדיף לשבת או לקחת: אפשר לשבת אך עדיף לקחת ולשבת באחת משכיות החמדה של העיר
יוקר המחיה: 24 ש"ח למנה בפיתה (זול בהחלט בהשוואה למדד השווארמה הכלל ארצי), נכון לזמן כתיבת הפוסט.


 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה