יום ראשון, 29 באפריל 2012

פונדק איילון - נחמה בתחנת הדלק

ביקור בבית החולים אף אינו דבר נחמד שעושים מרצון; לכן כאשר אנחנו כבר שם, בין אם כחולים או כמבקרים של יקירנו, אנחנו (לפחות אני...) מחפשים לנו כל מיני נחמות כאלו ואחרות שינעימו עד כמה שאפשר את שהותנו הכפויה שם - שהצוות יהיה נחמד, שהמבנה יהיה חדש ומרווח או לפחות שישכיח מאיתנו קצת את אווירת בית החולים, וגם (או אולי בעיקר?) אוכל טוב הוא אחת מהנחמות הללו. לאחרונה יצא לי לבקר בן משפחה חולה בביה"ח בילינסון בפ"ת (המרכז הרפואי רבין בשמו הרשמי).

לאחר הביקור חיפשתי משהו לאכול, ונכנסתי לסניף הפתח-תקוואי של סטקיית "פונדק איילון", הנמצא לא רחוק מהכניסה הראשית של בית החולים בתחנת הדלק. הזמנתי מנת שיפוד פרגית בפיתה שהייתה מצויינת, עסיסית ומטובלת כראוי בצרוף סלטים טריים (אם כי לא נדיבה במיוחד לצערי). בסניף בפתח תקווה יש גם טאבון לאפיית לאפות (אם הייתי עירני יותר גם אני הייתי מזמין לאפה), אכן טוב לדעת שיש עוד מי ששומר על הגחלת.

"פונדק איילון" הוא אחד השרידים האחרונים לנוף הקולינרי של ישראל של שנות ה - 70 וה - 80 של המאה הקודמת; כאשר היו בה בעיקר "סטקיות" ופחות "מסעדות בשרים". דוגמאות ראויות אחרות מהתקופה ההיא הן "לויקו מושיקו" בצומת גלילות, אשר כנראה נמצאת על ערש דווי ובכל מקרה כבר אינה משמרת את עברה המפואר, ו"סטקיית הטייסים" בנתניה מנוחתה עדן.

מעבר לכביש נמצא "הקניון הגדול" של פתח תקווה וגשר מחבר אותו ישירות לביה"ח בילינסון. כך שלמי שאינו פתח-תקוואי או לחילופין אינו מבקר תכופות בביה"ח (חס וחלילה...מלח מים, מלח מים...) מאוד קל לפספס את פונדק איילון ולהמשיך לקניון.

אולי זו אחת הסיבות לכתיבת הרשומה הזו - כי לדעתי את האוכל בפונדק מנחם יותר מאשר בדוכני המזון האלמוניים של הקניון.


נתונים יבשים:

המקום:
פתח תקווה  - דנמרק 1 (בתחנת הדלק "דור אלון" בכניסה הראשית למרכז הרפואי "רבין")
תל אביב - יגאל אלון 108 (בתחנת הדלק "דלק")
תצוגת google streetview
אתר המסעדה: http://xn--4dbffctavzc2byb.com/ 

גודל המנות: המנה בפיתה צנומה כמעה, קחו שתיים אם אתם רעבים.

הסלטים:  טריים ודי מגוונים.

היחס ללקוחות בזמני עומס ובזמנים אחרים: אדיב ויעיל  (לא הייתי בשעות עומס)

האם עדיף לשבת או לקחת: עדיף לקחת, במסעדה אמנם נעים לשבת אך לדעתי יש מקומות נעימים יותר לאכול
                                   מאשר בתחנת דלק.

יוקר המחיה: 25 ש"ח לשיפוד פרגית בפיתה נכון לזמן כתיבת הפוסט, סביר ולא יותר מכך,
                 בהתחשב בכך שהמנה בפיתה אינה נדיבה. את התפריט המלא ניתן לראות כאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה